Serdecznie witamy na stronach internetowych PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków. 

Informujemy, że 1 września 2010r. zostało zarejestrowane połączenie PGE Elektrowni Bełchatów SA ze spółkami przejmowanymi, w wyniku którego PGE Elektrociepłownia Lublin-Wrotków sp. z o.o. została przejęta przez PGE Elektrownię Bełchatów SA i została oddziałem tej spółki. Aktualna nazwa naszej jednostki to PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków. 

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. – Oddział Elektrociepłownia Lublin Wrotków, wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A., jest największym źródłem energii elektrycznej i cieplnej na Lubelszczyźnie. Posiada największy blok gazowo-parowy w Polsce. 

Misją Elektrociepłowni Lublin Wrotków jest zapewnienie mieszkańcom Lublina relatywnie taniego ciepła i energii elektrycznej, wytworzonych w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska.

Zapraszamy do korzystania z informacji zawartych w serwisie, jak również do współpracy z nami.

 

eclublin_site